Patroni i Partnerzy

 

Uczniowie ZSPM uczestniczą w wielu interesujących zajęciach, odbywających się poza terenem naszej placówki.

 

Dzięki patronatowi Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów Politechniki Łódzkiej uczniowie naszej szkoły uczestniczą w wykładach oraz zajęciach laboratoryjnych na terenie Wydziału. Mogą również zapoznać się z formami studiów oferowanych przez PŁ. Od wielu lat nasi uczniowie biorą udział w Ogólnopolskim Seminarium Studenckim " TEXTIL" .

 

Z kolei dzięki współpracy z Muzeum Książki Artystycznej, młodzież z klas cyfrowych, ma możliwość poznania dawnych maszyn drukarskich, zasad ich użytkowania i sposobów produkcji papieru.

 

Przyszli technicy cyfrowych procesów graficznych, zgłębiają jednak nie tylko historię poligrafii. Mają także okazję poznać najnowsze technologie i oprogramowanie. Nasza szkoła współpracuje z Katedrą Informatyki Stosowanej Politechniki Łódzkiej. Podczas zajęć na PŁ uczniowie poznają inne niż Windows platformy systemowe oraz najnowsze, specjalistyczne oprogramowanie. Mają okazję korzystać z komputerów typu Macintosh oraz najnowszego (i nie tylko) oprogramowania Adobe.


ZSPM od kilku lat współpracuje z Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym im. Arego Sternfelda w Łodzi. Współpraca ta ma na celu rozbudzanie zainteresowania młodzieży bardzo ważną i ciągle rozwijającą się gałęzią współczesnej nauki, jaką jest astronomia. Uczniowie ZSPM uczestniczą w zajęciach warsztatowych, prowadzonych przez pracowników Planetarium. Każde spotkanie w składa się z dwóch części. Pierwsza obejmuje obserwację nieba z wykorzystaniem rzutnika nieba. Uczniowie poznają gwiazdozbiory i najjaśniejsze gwiazdy, które można zaobserwować nad Polską. Odbywają także „podróż" na biegun północy i równik, gdzie wędrówka Słońca w ciągu dnia wygląda zupełnie inaczej niż w naszej szerokości geograficznej. Uczniowie uczą się orientacji na niebie.

Druga część zajęć odbywa się w "sali kominkowej" i obejmuje prelekcje nt. Układu Słonecznego i zagadnień związanych z naszym miejscem we Wszechświecie.


Oprócz wyżej wymienionych uczniowie naszej szkoły uczestniczą w wielu innych tematycznych zajęciach, o których można przeczytać w naszym dziale z aktualnościami.

 

Szkoła współpracuje z:

Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym w Łodzi

im. Arego Sternfelda.

 Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne w Łodzi

 

 

Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi

Muzeum Książki Artystycznej

Udostępnij ten artykuł na:

   

Wykaz podręczników  

Wykaz podręczników na rok szkolny 2017/2018 do pobrania tutaj

   

Współpraca i Patroni  

PATRONI

 

Wydział Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów
Politechniki Łódzkiej

 

 

 

PARTNERZY

 

Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne w Łodzi

im. Arego Sternfelda.

 Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne w Łodzi

 

   

   

   

   

   

Kliknij w obrazek i zobacz jakie mamy maszyny poligraficzne!

   

Zobaczcie wyposażenie pracowni odzieżowych

   

Kontakt ZSPM  

Zespół Szkół Przemysłu Mody w Łodzi

Łódź, Naruszewicza 35

93-161 Łódź

tel./fax (42) 643-35-19

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

www.zspm.net

   
Copyright © 2013 Zespół Szkół Przemysłu Mody (www.zspm.net)