Laboratorium mody

Fotogaleria

Laboratorium mody

29 maja 2010r

 

Rozpoczęły się zajęcia pozalekcyjne dla uczniów w ramach projektu: „LABORATORIUM MODY”. Spotkanie integracyjne rozpoczęło się ciekawymi zabawami w czasie, których wszyscy uczestnicy projektu poznali się bliżej. Omówiono program zajęć, zapoznano młodzież z propozycją obszarów projektowych. Duże zainteresowanie wśród uczestników wzbudził profesjonalny sprzęt fotograficzny oraz podest dla modelek. Każdy chętnie robił zdjęcia koleżankom i kolegom, spacerował po wybiegu wczuwając się w role gwiazdy. Pierwsze spotkanie wzbudziło ciekawość uczniów oraz zainteresowanie kolejnymi spotkaniami.

 

12 czerwiec 2010 r

 

Odbyły się drugie zajęcia pozalekcyjne w ramach projektu: "Laboratorium mody". Pracowaliśmy w grupach, zamienialiśmy się zadaniami żeby wszyscy mogli poznać pracę koleżanek i kolegów. Jedna z grup zajmowała się pracą z modelką - modelem - omówiliśmy pozycję i ustawienia świateł do zdjęć. Pracowaliśmy nad ustawianiem świateł bocznych, dolnych i przednich. Zapoznaliśmy się z teoretycznymi podstawami pracy ze zdjęciami makro, poznaliśmy pojęcie ekspozycji i głębi ostrości przy fotografowaniu małych modeli.
Fotografowaliśmy swoje działania oraz pracę pozostałych grup. obserwowaliśmy i utrwalaliśmy wykonywanie projektów graficznych techniką zwaną monotypia. Farby olejne nakładano na szklane płytki następnie polewano terpentyną balsamiczną, na tę barwną kompozycję nakładano papier rysunkowy - po zdjęciu papieru uwidoczniona została kolorowa kompozycja abstrakcyjna tworząca przypadkowe kształty i formy. Z tej kompozycji zostały wybrane wzory na tkaninę. Szczególnie dziewczyny zainteresowane były tkaninami, modą i jej trendami dawniej i dziś.
Każdy "stworzył własne dzieło", które "będzie na wystawie". Wystawę prac przygotujemy na kolejnych zajęciach, na które czekamy niecierpliwie.

 

Wrzesień/Październik

 

Uczniowie naszej szkoły kontynuują udział w zajęciach pozalekcyjnych w ramach projektu unijnego: Labolatorium mody.
W październiku gościliśmy grupę nauczycieli z partnerskiej  włoskiej szkoły Galileo Feraria IPSIA Biella  Nasi goście obserwowali zajęcia odbywające się w ramach projektu. Obejrzeli także pokaz mody oraz profesjonalne studio fotografii. Więcej informacji poświęconych projektowi na specjalnej stronie: Laboratorium mody

Udostępnij ten artykuł na:

   

Wykaz podręczników  

Wykaz podręczników na rok szkolny 2017/2018 do pobrania tutaj

   

Współpraca i Patroni  

PATRONI

 

Wydział Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów
Politechniki Łódzkiej

 

 

 

PARTNERZY

 

Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne w Łodzi

im. Arego Sternfelda.

 Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne w Łodzi

 

   

   

   

   

   

Kliknij w obrazek i zobacz jakie mamy maszyny poligraficzne!

   

Zobaczcie wyposażenie pracowni odzieżowych

   

Kontakt ZSPM  

Zespół Szkół Przemysłu Mody w Łodzi

Łódź, Naruszewicza 35

93-161 Łódź

tel./fax (42) 643-35-19

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

www.zspm.net

   
Copyright © 2013 Zespół Szkół Przemysłu Mody (www.zspm.net)