Patronat: Wydział Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów Politechniki Łódzkiej.
Współpraca: (przedstawiamy kilka z wielu firm).

technik przemysłu mody oraz krawiec - pracownie

 

Ucząc się w technikum zawodu: technik przemysłu mody będziecie mogli uczyć się: szycia ręcznego, haftowania, wykonywania dziurek oraz przyszywania guzików, ale najciekawsze będzie szycie maszynowe.

Mamy do dyspozycji nowoczesne maszyny i urządzenia odzieżowe.
Będziecie obsługiwać maszynę stębnową z komputerowo zaprogramowanym cyklem szycia, dziurkarkę na której sami zaprogramujecie wzór dziurki.


Na guzikarce, zamiast męczyć się ręcznie, przyszyjecie guziki różnych wielkości i wzorów. Maszyna wykona to za Was szybko i precyzyjnie.


Dziurkarka i guzikarka to maszyny cykliczne. Zobaczycie jak w jednym cyklu pracy maszyna wykonuje jedno zadanie, a po zakończeniu pracy sama się wyłączy, obetnie nitkę i nawet może przeciąć dziurkę, jeżeli tak ją zaprogramujecie. Ciekawe efekty i świetna zabawa gwarantowane.


Do wykończania dołów wyrobów z dzianin mamy podszywarki dwuigłowe lub maszynę renderkę, która podszywa ale można ją też wykorzystać jako maszynę szyjącą ściegiem ozdobnym. Inicjatywa należy do uczniów.Uszyte wyroby możecie prasować nowoczesnymi żelazkami, zapewniającymi komfort i jakość pracy.
Posiadamy krojownię wyposażoną w maszyny i urządzenia krojcze, tam będą powstawać wykroje, które pózniej będziecie łączyć w całość na wspomnianych maszynach.


To tylko niektóre z naszych maszyn. Park maszynowy cały czas się rozrasta. Zapraszamy :)

Tekst: Ewa Tomaszewska
Foto: Piotr Pośpieszyński

 

 

 11A8152 11A8140 11A8159

Loga połączone

Kontakt i serwisy na których jesteśmy

Zespół Szkół Przemysłu Mody w Łodzi.
ul. Naruszewicza 35. 93-161 Łódź
tel./fax 42 643-35-19
zspm@zspm.net
kontakt@zspm.elodz.edu.pl