Patronat: Wydział Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów Politechniki Łódzkiej.
Współpraca: (przedstawiamy kilka z wielu firm).

Oferta Szkoły

Zespół Szkół Przemysłu Mody im. Bł. Matki Teresy z Kalkuty to nowoczesna, publiczna szkoła techniczna, kształcąca młodzież w zawodach związanych przede wszystkim z przemysłem modowym. W ramach Zespołu aktualnie funkcjonują następujące typy szkół :

  • Technikum nr 12
  • Branżowa Szkoła I stopnia nr 12

Kształcimy w zawodach:

- technik przemysłu mody

- technik stylista

- technik grafiki i poligrafii cyfrowej

- technik fotografii i multimediów

- krawiec z oddziałami integracyjnymi (Branżowa Szkoła Zawodowa I Stopnia)

Poza przedmiotami ogólnokształcącymi i przygotowaniem do matury, uczymy młodzież także przedmiotów zawodowych, związanych z wybranym kierunkiem. Przygotowujemy młodych ludzi do podjęcia pracy zawodowej lub dalszego kształcenia w szkole wyższej.

Wielkim atutem naszej szkoły są realizowane w niej projekty unijne, dzięki którym młodzież może uczestniczyć w ciekawych zajęciach, rozwijać swoje pasje i zainteresowania ( szczegóły w zakładkach tematycznych). Środki finansowe pozyskane w ten sposób, przeznaczyliśmy na wyposażenie szkoły i zajęcia pozalekcyjne dla uczniów.

Posiadamy dobrze wyposażone pracownie praktycznej nauki zawodu. Oprócz pracowni krawieckich i komputerowych, możemy pochwalić się profesjonalnym studiem fotograficznym i studiem stylizacji wizerunku.

W szkole działają między innymi:

Koło instrumentalno - wokalne

Szkolne Koło Modelek

Koło Fotograficzne

SKS

Koło plastyczne

Koło filozoficzno- etyczne

Specjalistyczne koła informatyczne

i inne.

Uczestniczymy w akcjach:

Dzień Wolontariusza

Tydzień Świadomości Dysleksji

Akcja Krwinka

Na tropie CD

Zakręcone miesiące

Sprzątanie świata

Góra grosza

i w wielu innych...

Nasi nauczyciele prowadza fakultety dla maturzystów i zajęcia wyrównawcze dla uczniów klas młodszych, potrzebujących pomocy z poszczególnych przedmiotów.

Atutem naszej szkoły jest także jej lokalizacja i dobry dojazd z różnych dzielnic Łodzi. W pobliżu szkoły znajduje się przystanek autobusów linii: 69, 70, 72, 75, Z13. Można do nas dojechać również tramwajami: 1, 3, 5, 15.

Co roku uczestniczymy w Targach Edukacyjnych. Organizujemy także dni otwarte. Informacje na ten temat uzupełniamy na bieżąco w zakładce Aktualności.

Kontakt i serwisy na których jesteśmy

Zespół Szkół Przemysłu Mody w Łodzi.
ul. Naruszewicza 35. 93-161 Łódź
tel./fax 42 643-35-19
zspm@zspm.net
kontakt@zspm.elodz.edu.pl