Patronat: Wydział Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów Politechniki Łódzkiej.
Współpraca: (przedstawiamy kilka z wielu firm).

Promujemy naszych - Anna Cyran

Dziś przedstawiamy Wam dorobek Ani Cyran – uczennicy klasy 4C. Właściwie to Ania sama Wam go przedstawi :)

Wszystkie swoje prace projektuję jako prezent, na prośbę lub zamówienie rodziny, przyjaciół, bliższych oraz dalszych znajomych. Często spotykam się, już z określoną, wizją pomysłu mojego "klienta". Moim zadaniem jest jak najlepiej przenieść to, co razem uzgodnimy do programu i przygotowanie pliku do druku. Często jestem pod wrażeniem, na jakie pomysły wpadli inni, a sama nigdy bym czegoś podobnego nie wymyśliła. 
M.in. jedna z prezentowanych poniżej prac pt. "Matrioszki" została stworzona na zamówienie Oli Owidzkiej z klasy równoległej jako nadruk na torbę, której przeznaczeniem było stanie się spersonalizowanym prezentem z okazji urodzin. Temat przewodni: matrioszki oraz twarze osób, które ten prezent dają. Pracy sporo, jeszcze więcej poprawek, ale efekt zdecydowanie tego warty. 
bistroKolejna praca pt. "Kolaż" jest projektem plakatu promującego wykłady oraz warsztaty z historii sztuki w Konstantynowie Łódzkim mojego znajomego - Mateusza - z zajęć dla Olimpijczyków Olimpiady Artystycznej sekcja Historia Sztuki. Co się tak właściwie zadziało na tym plakacie? Otóż wybuchł kicz. Projekt Mateusza zakładał, aby przyciągać wzrok kiczowatością. Jest to mieszanka fragmentów obrazów, elementów architektonicznych oraz rzeźb, których nazwami nie będę Was zanudzać ;) Plakat nie jest jeszcze skończony - na samym dole jest zostawione miejsce na informacje odnośnie terminów i danych kontaktowych, a to dla tego, że czekamy na potwierdzenie czy plakat przypadł do gustu właścicielom kawiarni, w której będą odbywać się warsztaty. 
Projektowanie graficzne jest niezwykle różnorodne. Każde zamówienie w swoim efekcie końcowym będzie spełniało swoje zadanie. Wizytówka - powinna zapadać w pamięć i automatycznie kojarzyć się z daną firmą; plakat - przyciągać osoby niewtajemniczone i wtajemniczać; zaproszenia ślubne - odzwierciedlać parę młodą oraz przekazywać radosną nowinę o dacie i miejscu ślubu / wesela. 
Oprócz grafiki komputerowej, interesuję się rysunkiem, malarstwem oraz historią sztuki. Nie jest to wiedza poszufladkowana. To, czego nauczę się rysując, wykorzystuję w grafice, a mając wiedzę z zakresu sztuki, mogę odpowiednio argumentować kroki, które wykonuję lub czerpać inspirację z Wielkich Mistrzów. 
Projektowanie graficzne traktuję jako tworzenie sztuki użytkowej, nie jest to architektura, nie są to meble, ale projekty, które zostaną wydrukowane i będą funkcjonowały w społeczeństwie, przekazując określoną, zgodną z intencją klienta, treść.

Kontakt i serwisy na których jesteśmy

Zespół Szkół Przemysłu Mody w Łodzi.
ul. Naruszewicza 35. 93-161 Łódź
tel./fax 42 643-35-19
zspm@zspm.net
kontakt@zspm.elodz.edu.pl