Patronat: Wydział Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów Politechniki Łódzkiej.
Współpraca: (przedstawiamy kilka z wielu firm).

Technik Przemysłu Mody - zawód olimpijski

Kiedy spotykamy się z Wami – uczniami klas ósmych i Waszymi rodzicami, często padają pytania, o to czy szkoła startuje w jakiś konkursach. Oczywiście, że tak, a dziś chcielibyśmy przybliżyć Wam jeden z konkursów, w którym startują uczniowie technika przemysłu mody. Konkursu, a właściwie olimpiady, w której od lat z sukcesami uczestniczymy.

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy i Umiejętności z Zakresu Projektowania i Wytwarzania Odzieży, bo o niej mowa, to nie tylko dyplom, to również gwarancja 100% wyniku na egzaminie teoretycznym zawodowym. W tym roku finalistkami z naszej szkoły zostały dwie uczennice: Natalia Frątczak  z kl. IV A  i Nadia Kondera z kl. III A. Poprzednia edycja natomiast to również nasz ogromny sukces. Finalistami zostało aż siedmioro uczniów z ZSPM.

Co daje uczniom udział w Olimpiadzie ?

Przede wszystkim zwolnienie z  pisemnych  egzaminów zawodowych w całym cyklu kształcenia Ponadto, w przypadku finalistów, nagrodą jest podwyższenie oceny rocznej z każdego  przedmiotu zawodowego. Laureaci  zaś nagradzani są  ocenami  celującymi. Podwyższenie oceny, podobnie jak w przypadku finalistów, dotyczy ocen rocznych z przedmiotów zawodowych.

 Jaka jest recepta na sukces w olimpiadzie ?

Z pewnością wytrwałość, kreatywność , systematyczna nauka i konsultowanie trudniejszych  zagadnień z nauczycielami przedmiotów zawodowych.

A Ty masz ochotę na taki sukces? Spróbuj. To nic nie kosztuje, a ile satysfakcji!

Kontakt i serwisy na których jesteśmy

Zespół Szkół Przemysłu Mody w Łodzi.
ul. Naruszewicza 35. 93-161 Łódź
tel./fax 42 643-35-19
zspm@zspm.net
kontakt@zspm.elodz.edu.pl