16 czerwca uczniowie klas 2FS i 2C uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Krakowa. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Muzeum Fotografii (MuFo), gdzie pod opieką przewodnika młodzież miała okazję poznać historię fotografii oraz zobaczyć interesujące wystawy prezentujące rozwój tej dziedziny sztuki i dokumentacji.
Następnie uczniowie udali się na spacer po Starym Mieście. Zwiedzili Rynek Główny, podziwiali Sukiennice oraz poznali najciekawsze miejsca i zabytki historycznego centrum Krakowa. Kolejnym etapem wycieczki były Bulwary Wiślane pod Wawelem, skąd można było podziwiać Wzgórze Wawelskie i pomnik Smoka Wawelskiego. Chętni uczniowie zwiedzili również Smoczą Jamę, związaną z jedną z najbardziej znanych polskich legend.
Wyjazd był doskonałą okazją do poszerzenia wiedzy historycznej i kulturowej, poznania jednego z najważniejszych miast Polski oraz integracji uczniów poza murami szkoły. Pomimo intensywnego programu wszystkim dopisywały dobre humory, a Kraków pozostawił wiele miłych wspomnień.
Opiekę nad uczniami sprawowali: Joanna Tustanowska, Marek Mrożewski, Łukasz Soszka oraz Ryszard Olczak.

