Patronat: Wydział Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów Politechniki Łódzkiej.
Współpraca: (przedstawiamy kilka z wielu firm).

Nagroda Publiczności podczas XXV Spotkań z Modą przypadła Aleksandrze Owidzkiej

https://www.youtube.com/watch?v=JSdFNC45KIIW niedzielę (30 czerwca) na zamku w Łęczycy odbyły się XXV Spotkania z Modą. 18 kolekcji, a wśród nich ta jedna, na którą jako szkoła czekaliśmy najbardziej - Od zmierzchu do świtu - pokaz mody Oli Owidzkiej z klasy drugiej technika przemysłu mody.


Inspiracją do stworzenia kolekcji „Od zmierzchu do świtu” był przebieg dnia i nocy - rozpoczynający się świtem a kończący zmierzchem. A może jednak zmierzch nie zwiastuje zakończenia? A gdyby tak odmienić bieg zdarzeń? Mrok przeistoczy się w światło lub światło przebije się przez kurtynę mroku. - To fragment zapowiedzi ale i słów Oli wprowadzających zgromadzoną publiczność w pokaz.

Kolorystyka strojów reprezentuje dzień i noc. Barwa żółta jest metaforą wschodzącego słońca a granatowa zachodzącego. Żakardowe materiały dodają blasku ciemnej nocy oraz ukazują piękno i odmienność dnia. Dodatkowo te ubrania jak marionetki sterowane przez ludzi mogą się przeistaczać w coś zupełnie innego, nieoczywistego- tak jak noc przekształca się w dzień.

Ola została doceniona przez sympatyczną publiczność i to właśnie w jej rękach znalazła się Nagroda Publiczności. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów :)

My tam byliśmy. Sesję i pokaz sfociliśmy a wideo nagraliśmy :)

 

Zapraszamy do dwóch galerii oraz wideo: Pierwsza galeria to pokaz i sesja po pokazie, druga to również pokaz z innego ujęcia oraz relacja z sesji :)

Foto: Piotr Pośpieszyński, Henryk Kwitowski
Wideo i dron - Dorian Bąk

 

 

 

Loga połączone

Kontakt i serwisy na których jesteśmy

Zespół Szkół Przemysłu Mody w Łodzi.
ul. Naruszewicza 35. 93-161 Łódź
tel./fax 42 643-35-19
zspm@zspm.net
kontakt@zspm.elodz.edu.pl