Patronat: Wydział Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów Politechniki Łódzkiej.
Współpraca: (przedstawiamy kilka z wielu firm).

Prace naszych uczniów i absolwentów.

 Kliknij i przejdź do konkretnej galerii albo obejrzyj je kolejno :)

Natalia Mizera, Piotr Pośpieszyński, Dorian Bąk, Anita Pisarek, Aleksandra Owidzka, Natalia Bednarek, Daria Sikorska,
Iza Rybczyńska, Kasia Bukowska,  Anna Cyran


Natalia Mizera - kierunek cyfrowy.

Natalia Mizera, absolwentka Zespołu Szkół Przemysłu Mody; ukończyła klasę o profilu technik cyfrowych procesów graficznych. Rysowanie od dawna jest jej pasją, którą z powodzeniem mogła rozwijać na zajęciach zawodowych, a także na zajęciach pozalekcyjnych, np. na kółku plastycznym. Najbardziej lubi tworzyć portrety, lecz próbuje swoich sił w różnych technikach. Interesuje się także modą, sztuką i otaczającym światem. Najbliższe plany Natalii to rozpoczęcie nauki w kierunku florystyka, gdzie dalej będzie mogła rozwijać swoje zdolności manualne. Kto wie, może kiedyś spełni się jej marzenie o pracy w ciekawym miejscu, gdzie będą spotykać się różni artyści, być może sama stworzy takie niezwykle miejsce.

 


Piotr Pośpieszyński - kierunek fotograficzny.

Piotr Pośpieszyński – uczeń klasy czwartej w roku szkolnym 2019-2020 na kierunku fototechnik. Piotr, mimo młodego wieku, posiada już bogate portfolio. Jak możecie zobaczyć poniżej, jego specjalnością są sesje zdjęciowe. Zajmuje się on również fotografią reportażową oraz typowymi relacjami z koncertów. Swoje portfolio i wiedzę rozbudowuje również jako fotoreporter dla serwisu Galancie o Łodzi.


 


 

 Dorian Bąk - kierunek fotograficzny.

Dorian Bąk - uczeń ostatniej klasy fotograficzno-multimedialnej. Fotograf, retuszer, operator kamery na ziemi i w powietrzu. Osoba nie bojąca się wyzwań związanych z rejestracją cyfrowego obrazu.  Lubi tworzyć niekonwencjonalne zdjęcia i łamać zasady, ale też ma podejście do fotografii jako rzemieślnik. Znajdziecie go między innymi w jednym z największych studiów fotograficznych w Łodzi. (Studio Łódź). Wykonuje też zdjęcia dla jednej z łódzkich redakcji. Najbardziej lubi fotografię eventową, jak i krajobrazową miast z bardzo wysokich trudno dostępnych miejsc. Bardzo dobrze odnajduje się również w fotografii studyjnej, zaczynając od fotografii produktowej do wizerunkowej.

 

 


 

Anita Pisarek - kierunek odzieżowy.

Anita Pisarek – absolwentka naszego technikum. Kierunek jak się domyślacie po zdjęciach – odzieżowy. Uwielbia wyzwania. Styl Basic choć jest na niego otwarta to jednak zajmuje dalekie miejsce w jej modowym szeregu. Anita oprócz projektowania stylizuje również sesje zdjęciowe. W chwili pisania tego tekstu ma na swoim koncie nie tylko projekty oryginalnych ubiorów, ale i dwa duże pokazy mody, w tym jeden na reprezentacyjnej ulicy Łodzi – Piotrkowskiej. Jej kolekcje oraz rozwój możecie zobaczyć na blogu, który prowadzi www.tantumi.pl .

 

 


Aleksandra Owidzka - Kolekcja "Od zmierzchu do świtu" - kierunek odzieżowy. Foto: Piotr Pośpieszyński

Aleksandra Owidzka – uczennica trzeciej klasy technikum w roku szkolnym 2019-2020 na kierunku technik przemysłu mody. Projektantka mody z aspiracjami. Do tej pory stworzyła i zaprezentowała światu już cztery autorskie kolekcje. Aleksandra, mimo młodego wieku, jest bardzo ambitną i dążącą do celu osobą. Nie dziwi więc fakt, że biorąc udział w kilku konkursach o tematyce modowej zdobyła na nich wyróżnienia, srebrne miejsce na podium oraz nagrodę publiczności. Jej rozwój i pasję możemy obserwować na kanale Aleksandra Owidzka Fashion is a lifestyle, który prowadzi.

 


Natalia Bednarek - kierunek fotograficzny.

Natalia Bednarek - absolwentka naszej szkoły "zarażona" pasją fotografii, przepełniona wrażliwością i ogromną charyzmą. Od roku 2019 już jako technik fotografii i multimediów. potwierdziła, że zawód ten jest dla osób kreatywnych i ciekawych świata. Natalia fotografuje ze względu na potrzebę wyrażenia emocji i uczuć oraz ukazywania swojego postrzegania rzeczywistości, bo chce coś przekazać światu. Robienie zdjęć umożliwia jej zaspokojenie tej potrzeby, jednocześnie dając możliwości wyrażenia swojej kreatywności. Jej ekspresja, wyrażana poprzez fotografię, stała się już samodzielna i świadoma. W ciągu tych czterech lat nauki odniosła wiele sukcesów. Jest laureatką i finalistką wielu konkursów. Za swoje prace została wyróżniona w prestiżowym Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym " Matematyka w obiektywie ", gdzie zdobyła kwalifikację do wystawy pokonkursowej zorganizowanej przez Uniwersytet Szczeciński. Natalia jest czterokrotną laureatką konkursów fotograficznych w ramach FETY - Festiwalu Ekspresji Twórców Amatorów ,organizowanego przez XXVI LO  w Łodzi i  zdobywczynią I miejsca w XV OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM im. Jana Bułhaka: „Pejzaże wokół mojego miasta” oraz w konkursie fotograficznym Instytutu Socjologii Uniwersytetu Łódzkiego "Problemy społeczne Łodzi" Żywiołem tej absolwentki jest twórcze działanie, które motywuje ją do dalszego rozwoju. "Fotografując staraj się pokazać to, czego bez ciebie nikt inny nie zobaczy." I jest to motto przyświecające jej wszystkim artystycznym działaniom.Daria Sikorska - kierunek fotograficzny
Jestem osobą, która ma niezwykłą wyobraźnię.
Od zawsze fascynowały mnie wilki i dlatego już od 11 lat właśnie je rysuję najczęściej. Rysunku nie uczyłam się od podstaw, jestem samoukiem. Zawsze tworzyłam to, co miałam w myślach.
Odkąd pamiętam wielbiałam tworzyć własne postacie. Najczęściej były to zwierzęta albo feral (na czterech łapach, ale z rytuałami ludzkimi, tzn. chodzenie do szkoły, mówienie, granie na konsoli itd.) albo anthro (w większości ludzkie, ale także zwierzęta).
Rysuję tylko i wyłącznie z wyobraźni.
Z czasem zaczęłam sama uczyć się anatomii ludzkiej i zwierzęcej oraz łączyć to w jedno.
Wkrótce pojawiły się pierwsze zamówienia od zainteresowanych moimi grafikami ludzi.
Nigdy nie widziałam siebie rysującej w sposób realistyczny, więc poszłam w stronę bajkową a'la animacyjną.
W pewnym okresie zaczęłam się zastanawiać czy ktoś też tworzy takie postacie i postanowiłam szukać w Internecie. Dowiedziałam się do jakiej grupy osób należę i co robię. - Tworzę sztukę futrzastą. Należę do grona furry.


Iza Rybczyńska - kierunek cyfrowy

Jak pamiętam, zaczęłam rysować gdy miałam 3 lata. Były to zwierzęta, a najczęściej psy. W wieku około 7 lat zaczęłam rysować własne stworki podobne do pokemonów. Wymyślałam historie jakie one mogły przeżyć i w końcu gdy byłam w 4 klasie podstawówki zaczęłam zapisywać te historie tworząc opowiadania. Niestety prawie wszystkie opowiadania zgubiłam z tamtego okresu. W 5 klasie zaczęłam je zapisywać w jednym zeszycie, a pod każdym z nich znajdowała się ilustracja. W opowiadaniach często zmieniali się bohaterowie. Dopiero w 6 klasie główną bohaterką był człowiek, więc dopiero wtedy zaczęłam rysować ludzi. Styl rysowania był podobny do mangi. W lipcu 2019 roku zaczęłam rysować stylem podobnym do realistycznego.Kasia Bukowska - kierunek cyfrowy


Moja historia związana z rysunkiem początek miała już w przedszkolu. Za pomocą grafik prezentowałam, co mi siedzi w głowie. Smoki prawie od początku były moimi ulubionymi "modelami", jednak moim pierwszym rysunkiem był... pokemon. Chociaż nie uważam się za cudowną artystkę, to dążę do pogłębiania swoich umiejętności. Chciałabym umieć rysować zarówno realistycznie, jak i w typowo komiksowy sposób. W natchnieniu pomaga mi muzyka. Słuchając piosenek często wizualizuje sobie postać, która pasowałaby wyglądem i charakterem do utworu. Od małego interesuję się filmami animowanymi, a od drugiej klasy gimnazjum wiem, że chce iść właśnie w tym kierunku.Anna Cyran - kierunek cyfrowy


Dziś przedstawiamy Wam dorobek Ani Cyran – uczennicy klasy 4C. Właściwie to Ania sama Wam go przedstawi :).

Wszystkie swoje prace projektuję jako prezent, na prośbę lub zamówienie rodziny, przyjaciół, bliższych oraz dalszych znajomych. Często spotykam się, już z określoną, wizją pomysłu mojego "klienta". Moim zadaniem jest jak najlepiej przenieść to, co razem uzgodnimy do programu i przygotowanie pliku do druku. Często jestem pod wrażeniem, na jakie pomysły wpadli inni, a sama nigdy bym czegoś podobnego nie wymyśliła. Więcej w osobnym artykule.

Kontakt i serwisy na których jesteśmy

Zespół Szkół Przemysłu Mody w Łodzi.
ul. Naruszewicza 35. 93-161 Łódź
tel./fax 42 643-35-19
zspm@zspm.net
kontakt@zspm.elodz.edu.pl