Patronat: Wydział Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów Politechniki Łódzkiej.
Współpraca: (przedstawiamy kilka z wielu firm).

Prace naszych uczniów i absolwentów.

 Kliknij i przejdź do konkretnej galerii albo obejrzyj je kolejno :)

Natalia Mizera, Piotr Pośpieszyński, Dorian Bąk, Anita Pisarek, Aleksandra Owidzka, Natalia Bednarek.


Natalia Mizera - kierunek cyfrowy.

Natalia Mizera, absolwentka Zespołu Szkół Przemysłu Mody; ukończyła klasę o profilu technik cyfrowych procesów graficznych. Rysowanie od dawna jest jej pasją, którą z powodzeniem mogła rozwijać na zajęciach zawodowych, a także na zajęciach pozalekcyjnych, np. na kółku plastycznym. Najbardziej lubi tworzyć portrety, lecz próbuje swoich sił w różnych technikach. Interesuje się także modą, sztuką i otaczającym światem. Najbliższe plany Natalii to rozpoczęcie nauki w kierunku florystyka, gdzie dalej będzie mogła rozwijać swoje zdolności manualne. Kto wie, może kiedyś spełni się jej marzenie o pracy w ciekawym miejscu, gdzie będą spotykać się różni artyści, być może sama stworzy takie niezwykle miejsce.

 


Piotr Pośpieszyński - kierunek fotograficzny.

Piotr Pośpieszyński – uczeń klasy czwartej w roku szkolnym 2019-2020 na kierunku fototechnik. Piotr, mimo młodego wieku, posiada już bogate portfolio. Jak możecie zobaczyć poniżej, jego specjalnością są sesje zdjęciowe. Zajmuje się on również fotografią reportażową oraz typowymi relacjami z koncertów. Swoje portfolio i wiedzę rozbudowuje również jako fotoreporter dla serwisu Galancie o Łodzi.


 


 

 Dorian Bąk - kierunek fotograficzny.

Dorian Bąk - uczeń ostatniej klasy fotograficzno-multimedialnej. Fotograf, retuszer, operator kamery na ziemi i w powietrzu. Osoba nie bojąca się wyzwań związanych z rejestracją cyfrowego obrazu.  Lubi tworzyć niekonwencjonalne zdjęcia i łamać zasady, ale też ma podejście do fotografii jako rzemieślnik. Znajdziecie go między innymi w jednym z największych studiów fotograficznych w Łodzi. (Studio Łódź). Wykonuje też zdjęcia dla jednej z łódzkich redakcji. Najbardziej lubi fotografię eventową, jak i krajobrazową miast z bardzo wysokich trudno dostępnych miejsc. Bardzo dobrze odnajduje się również w fotografii studyjnej, zaczynając od fotografii produktowej do wizerunkowej.

 

 


 

Anita Pisarek - kierunek odzieżowy.

Anita Pisarek – absolwentka naszego technikum. Kierunek jak się domyślacie po zdjęciach – odzieżowy. Uwielbia wyzwania. Styl Basic choć jest na niego otwarta to jednak zajmuje dalekie miejsce w jej modowym szeregu. Anita oprócz projektowania stylizuje również sesje zdjęciowe. W chwili pisania tego tekstu ma na swoim koncie nie tylko projekty oryginalnych ubiorów, ale i dwa duże pokazy mody, w tym jeden na reprezentacyjnej ulicy Łodzi – Piotrkowskiej. Jej kolekcje oraz rozwój możecie zobaczyć na blogu, który prowadzi www.tantumi.pl .

 

 


Aleksandra Owidzka - Kolekcja "Od zmierzchu do świtu" - kierunek odzieżowy. Foto: Piotr Pośpieszyński

Aleksandra Owidzka – uczennica trzeciej klasy technikum w roku szkolnym 2019-2020 na kierunku technik przemysłu mody. Projektantka mody z aspiracjami. Do tej pory stworzyła i zaprezentowała światu już cztery autorskie kolekcje. Aleksandra, mimo młodego wieku, jest bardzo ambitną i dążącą do celu osobą. Nie dziwi więc fakt, że biorąc udział w kilku konkursach o tematyce modowej zdobyła na nich wyróżnienia, srebrne miejsce na podium oraz nagrodę publiczności. Jej rozwój i pasję możemy obserwować na kanale Aleksandra Owidzka Fashion is a lifestyle, który prowadzi.

 


Natalia Bednarek - kierunek fotograficzny.

Natalia Bednarek - absolwentka naszej szkoły "zarażona" pasją fotografii, przepełniona wrażliwością i ogromną charyzmą. Od roku 2019 już jako technik fotografii i multimediów. potwierdziła, że zawód ten jest dla osób kreatywnych i ciekawych świata. Natalia fotografuje ze względu na potrzebę wyrażenia emocji i uczuć oraz ukazywania swojego postrzegania rzeczywistości, bo chce coś przekazać światu. Robienie zdjęć umożliwia jej zaspokojenie tej potrzeby, jednocześnie dając możliwości wyrażenia swojej kreatywności. Jej ekspresja, wyrażana poprzez fotografię, stała się już samodzielna i świadoma. W ciągu tych czterech lat nauki odniosła wiele sukcesów. Jest laureatką i finalistką wielu konkursów. Za swoje prace została wyróżniona w prestiżowym Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym " Matematyka w obiektywie ", gdzie zdobyła kwalifikację do wystawy pokonkursowej zorganizowanej przez Uniwersytet Szczeciński. Natalia jest czterokrotną laureatką konkursów fotograficznych w ramach FETY - Festiwalu Ekspresji Twórców Amatorów ,organizowanego przez XXVI LO  w Łodzi i  zdobywczynią I miejsca w XV OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM im. Jana Bułhaka: „Pejzaże wokół mojego miasta” oraz w konkursie fotograficznym Instytutu Socjologii Uniwersytetu Łódzkiego "Problemy społeczne Łodzi" Żywiołem tej absolwentki jest twórcze działanie, które motywuje ją do dalszego rozwoju. "Fotografując staraj się pokazać to, czego bez ciebie nikt inny nie zobaczy." I jest to motto przyświecające jej wszystkim artystycznym działaniom.

Kontakt i serwisy na których jesteśmy

Zespół Szkół Przemysłu Mody w Łodzi.
ul. Naruszewicza 35. 93-161 Łódź
tel./fax 42 643-35-19
zspm@zspm.net
kontakt@zspm.elodz.edu.pl