Patronat: Wydział Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów Politechniki Łódzkiej.
Współpraca: (przedstawiamy kilka z wielu firm).

92 dni otwarte dron2fl

Szwalnia tylko dla profesjonalistów

26 września 2019 r. w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi odbyło się kolejne spotkanie producentów maszyn i urządzeń odzieżowych prezentujących osiągnięcia techniczne i technologiczne. Uczniowie klasy drugiej technikum mieli możliwość obejrzenia maszyn, odważniejsi mogli na nich również popracować.

Na początku uczniowie zapoznali sie z nowoczesnym stanowiskiem prasowalniczym. Prasowanie to jeden z końcowych etapów produkcji odzieży. Właściwe wykonana operacja ma ogromny wpływ na wygląd, a tym samym jakość gotowego wyrobu. Sprawność tego procesu zależy w znacznej mierze od nowoczesnych maszyn i urządzeń które gwarantują jakość oraz szybkość.

Dużym zainteresowaniem cieszył się automat do odszywania kieszeni z dwiema wypustkami. Praca człowieka to pozycjonowanie elementów oraz nacięcie różków i ich zamocowanie. Kieszenie tego typu są stosowane w marynarkach, żakietach oraz płaszczach. Maszyna gwarantuje jakość oraz dużą wydajność pracy.

Inną z nowoczesnych maszyn, którą mogliśmy zobaczyć była podszywarka do wykończania dołów wyrobów. Nasi uczniowie mieli możliwośc sprawdzenia komfortu pracy na tych maszynach.

Ciekawostką dla młodzieży była maszyna haftująca duże powierzchnie.

W czasie trwania Szwalni odbyły się prezentacje nowości w przemyśle włókienniczym i tekstylnym. Uczniowie swoją wiedzą podzielą się na zajęciach z przedmiotów zawodowych, będą mieli możliwość omówienia co zapamiętali i co ich szczególnie zainteresowało.

Tekst i opieka: Ewa Tomaszewska.

 

Kontakt i serwisy na których jesteśmy

Zespół Szkół Przemysłu Mody w Łodzi.
ul. Naruszewicza 35. 93-161 Łódź
tel./fax 42 643-35-19
zspm@zspm.net
kontakt@zspm.elodz.edu.pl