Patronat: Wydział Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów Politechniki Łódzkiej.
Współpraca: (przedstawiamy kilka z wielu firm).

Wspomnień czar (część 1) - Ewa Tomaszewska

 

  Od 27 lat jestem nauczycielką przedmiotów zawodowych  w Zespole Szkół Przemysłu Mody "w mojej szkole”. W mojej, bo tutaj zdałam maturę i egzamin zawodowy. Lata mijają, a ja wciąż mam ogromny sentyment do tego miejsca: budynku, sal lekcyjnych, pracowni krawieckich.

  Po maturze poszłam na studia na Politechnikę Łódzką na tzw.  Włókno.  Ukończyłam studia inżynierskie na kierunku: mechaniczna technologia  włókna o specjalizacji odzieżownictwo,  a po 10 latach pracując już  w szkole studia magisterskie.

Ta” moja szkoła” była super szkołą i taką jest do dziś. Zawsze panowała w niej i panuje nadal super atmosfera sprzyjająca nauce  i zabawie. Na przestrzeni lat nazwa szkoły zmieniała się ale wszystko co najlepsze i najciekawsze w niej pozostało.

  Jako uczennica pamiętam wycieczki integracyjne, zabawy i studniówki na sali gimnastycznej. Może nie było tak elegancko i wytwornie jak teraz ale  klimat był niepowtarzalny. Sami dekorowaliśmy  salę, było przy tym mnóstwo zabawy i radości. Integrowaliśmy się i  pracowaliśmy ramie w ramię z naszymi kochanymi wychowawcami.

  Pracownie może nie były takie jak dziś ale miały cudowny klimat, który tworzyliśmy razem z naszymi opiekunami.  Chętnie szyliśmy  różne stroje w ramach zajęć szkolnych  a także podczas  zajęć pozalekcyjnych. Byliśmy jedną wielką rodziną, wspólnie spędzając czas i rozwiązując  problemy.  Nasi nauczyciele, wychowawcy byli naszmi przyjaciółmi, darzyliśmy ich szacunkiem i sympatią.

   Gdy zaraz po studiach zaczynałam pracę w szkole, pracowały w niej moje nauczycielki, które stały się moimi koleżankami. Z wieloma z nich zaprzyjaźniłam się bardzo szybko, mimo to trudno było mi do niedawnej Pani Profesor mówić po imieniu.

  Jestem absolwentką szkoły i wiem, że warto było do niej chodzić, rozwijać zdolności  i zainteresowania. Wiedza i umiejętności zdobyte w czasie nauki umożliwiły mi ukończenie studiów i powrót do „ mojej szkoły” jako nauczyciel.

Ewa Tomaszewska - nauczycielka odzieżowych przedmiotów zawodowych.

Kontakt i serwisy na których jesteśmy

Zespół Szkół Przemysłu Mody w Łodzi.
ul. Naruszewicza 35. 93-161 Łódź
tel./fax 42 643-35-19
zspm@zspm.net
kontakt@zspm.elodz.edu.pl